CCC

Polski English

Ceramiczny promiennik gazowy - TOP HEAT MODEL PMR

przenośne i doraźne ogrzewanie

Zastosowanie: kościoły, arkady, werandy, zewnętrzne miejsca przy restauracjach i barach, sale gimnastyczne, tunele, oraz czasami używane miejsca pracy, imprezy plenerowe

 

Dane techniczne

Jednostka

PMR 4

PMR 6

pow. grzewcza min.-max.

M2

15-25

20-40

Moc grzewcza

kW

7,2

9,6

Zużycie gazu płynnego

kg/h

0,47

0,7

ciśnienie

mbar

30

30

Zapłon

 

ręczny

ręczny

Sugerowana wielkość butli gazu 11 lub 30 kg

kg

11

30

 

wymiary

 

Jednostka

PMR 4

PMR 6

F

szerokość promiennika

mm

420

605

G

szer. wózka

mm

510

510

L

wys. uchwytów

mm

800

800

M

wózek i uchwyty

mm

810

810

N

szerokosć wózka

M

505

505

O

wys. grzejnika

mm

1,680-2,180

1,680-2,180

Waga

 

kg

22,0

24,0

Elastyczna rura zasilająca gazu

 

średnica

¾”

¾”

 

Powierzchnia ogrzewana:

instalacja

 

Jednostka

PMR 4

PMR 6

pow. grzejnika

AxB

m

4,0x4,0

5,0x5,0

Powierzchnia ogrzewana:

Dzięki mobilnej podstawie, ceramiczne promienniki gazowe serii PMR są idealnym rozwiązaniem do miejsc i pomieszczeń ogrzewanych czasowo oraz do otwartych przestrzeni.

Staranne wykonanie i niski poziom głośności palnika pozwala używać promienniki do ogrzewania miejsc, gdzie nie jest możliwe zastosowanie zamontowanego na stałe ogrzewania.

Konstrukcja samego promiennika wykonana jest z ceramicznych perforowanych płytek oraz z mocnych odbłyśników z nierdzewnej stali i umiejscowiona na stabilnym wózku. Wewnątrz niego znajduje się butla z gazem. Jest ona chroniona od zewnątrz za pomocą perforowanych stalowych płyt. Wózek posiada koła ułatwiające przesuwanie.

Istnieje także możliwość modyfikacji KĄTA NACHYLENIA PROMIENNIKA w celu łatwego ustawienia kierunku, w którym będzie przemieszczał się strumień ciepła.

Włączanie i wyłączanie promiennika za pomocą manualnego przełącznika zapłonu piezoelektrycznego. Jest to urządzenie, które podczas każdorazowego ręcznego wciśnięcia przycisku, wytwarza przeskok iskry elektrycznej, od której następuje zapłon. W piezozapalaczu wykorzystuje się tzw. zjawisko piezoelektryczne - powstawanie różnicy potencjałów elektrycznych, podczas nacisku na przeciwległe ścianki niektórych kryształów

Przypadkowe zapalenie płomienia, gdy promiennik pozostaje wyłączony jest niemożliwe dzięki detektorowi termoparowemu, który automatycznie odcina dopływ gazu.

Butla gazowa nie jest częścią zestawu.