CCC

Polski English

NATURALNE OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE DZIAŁAJACE JAK PROMIENIE SŁOŃCA.

Gazowe ogrzewanie promiennikowe jest stosowane od 1950 roku.
Podobnie jak słońce promienniki gazowe ogrzewają obiekty.
Konstruktorzy ogrzewania promiennikowego wykorzystują technologię emisji promieniowania podczerwonego zaczerpniętą wprost z natury.

Promienniki grzeją, oddając swoje ciepło w naturalny sposób, podobnie jak ogrzewa nas słońce. Doskonale wykorzystują do tego źródło energii, jakim jest gaz.

Dzięki doświadczeniu w produkcji ogrzewaczy promiennikowych dzisiaj z ich pomocą jest możliwe: osuszanie, podgrzewanie, dogrzewanie, ogrzewanie, spalanie, akumulacja dużej energii w małym punkcie, rozwój procesów technologicznych i gałęzi przemysłu, do których potrzebna jest duża moc grzewcza.

 

Zalety ogrzewania promiennikowego gazowego:

- Wysoka sprawność cieplna do 92%

- Możliwość wydzielenia stref grzewczych

- Bardzo duża dynamika systemu

- Prosta modułowa konstrukcja

- Oszczędność czynnika grzewczego od 30% przy ogrzewaniu całego obiektu do 50% przy ogrzewaniu stanowiskowym 

- Emisja ciepła od promiennika do podłogi, ścian i sprzętów, a następnie ogrzewanie powietrza

- Wysoki komfort termiczny 

 

 

 

OGRZEWANIE CO lub nadmuch powietrza (tradycyjne) - Zalety ogrzewań promiennikowych

 

Tradycyjny system ogrzewania powoduje unoszenie ciepłego powietrza pod strop pomieszczenia. Powoduje to koncentracje wytworzonego ciepła i energii w miejscach, gdzie jest ono mniej potrzebne. Cieple powietrze unosi się do góry, skupiając się przy suficie. Ucieka także przez szczeliny, powodując niepotrzebne straty energii.Wypływ ciepłego powietrza przez szczeliny powoduje jednoczesny napływ zimnego powietrza z zewnątrz innymi szczelinami położonymi niżej.

Unoszenie ciepłego powietrza w górę skutkuje instalowaniem dużo większej mocy grzewczej niż wynika z obliczeń strat ciepła. Poduszka ciepłego powietrza zalegającego pod stropem to niepotrzebna strata energi. Jednocześnie ciepłe powietrze zalegające pod stropem nie ogrzewa zupełnie miejsc, gdzie pracują i przebywają ludzie.

Promienniki ciepła w odróżnieniu od CO umożliwiają równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Ogrzewanie promiennikowe w odróżnieniu od ogrzewania nadmuchowego lub konwektorowego nie unosi w górę powietrza i kurzu koncentrując energie w miejsca przebywania ludzi.

Promienniki ciepła oddają energię bardzo dobrze pochłanianą przez większość materiałów.

 

OGRZEWANIE PROMIENIKOWE TOP HEAT- NATURALNA TECHNOLOGIA

 

Ogrzewanie promiennikowe wykorzystujac transmisję fal podczerwonych bezpośrednio ogrzewa obiekty znajdujące się w zasięgu działania. Promienie z szybkością światła przenikają do miejsca przebywania ludzi, nie ogrzewając po drodze powietrza, co powoduje dużą oszczędnośc energii - niższe koszty ogrzewania.

Ogrzewanie promiennikowe nie ogrzewa bezpośrednio powietrza tylko skupia ciepło w dole pomieszczenia.

Fale podczerwone - grzewcze to częsć energi wysyłanej ze słońca w kierunku wszystkich planet. Na takiej samej zasadzie działa promiennik grzewczy kierując fale podczerwone - grzewcze do ogrzewanej strefy. Taka zasada działania pozwala na osiągnięcie dużych oszczędności w kosztach ogrzewania oraz stanu optymalnego komfortu cieplnego w miejscu pracy.

Zarówno ludzie jak i obiekty znajdujące się w strefie działania promiennika absorbują skierowane na nich ciepło.

Ogrzewanie promiennikowe jest szczególnie polecane dla alergików oraz do ogrzewania obiektów wysokich lub trudnych do ogrzania.