Ogrzewanie promiennikiem gazowym ceramicznym i podczerwieni

Polski English

NATURALNE OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE DZIAŁAJĄCE JAK PROMIENIE SŁOŃCA

Gazowe ogrzewanie promiennikowe jest stosowane od 1950 roku.

Promienniki gazowe ogrzewają obiekty w taki sam sposób, w jaki robi to Słońce.
Konstruktorzy ogrzewania promiennikowego wykorzystują technologię emisji promieniowania podczerwonego zaczerpniętą wprost z natury – to dlatego promienniki ceramiczne są wyborem bezpiecznym i ekologicznym!

Promienniki ceramiczne grzeją, oddając swoje ciepło w naturalny sposób - dokładnie taki, w jaki robią to promienie słoneczne. Jak sama nazwa wskazuje, promienniki gazowe jako źródło energii wykorzystują gaz.

Dzięki doświadczeniu w produkcji ogrzewaczy promiennikowych, dzisiaj z ich pomocą jest możliwe: osuszanie, podgrzewanie, dogrzewanie, ogrzewanie, spalanie, akumulacja dużej energii w małym punkcie, jak też rozwój procesów technologicznych i gałęzi przemysłu, do których potrzebna jest duża moc grzewcza.

Ogrzewanie promiennikiem gazowym niesie ze sobą szereg zalet:

- Wysoka sprawność cieplna do 92%

- Możliwość wydzielenia stref grzewczych

- Bardzo duża dynamika systemu

- Prosta modułowa konstrukcja

- Oszczędność czynnika grzewczego od 30% przy ogrzewaniu całego obiektu do 50% przy ogrzewaniu stanowiskowym 

- Emisja ciepła od promiennika do podłogi, ścian i sprzętów, a następnie ogrzewanie powietrza

- Wysoki komfort termiczny 

 

OGRZEWANIE CO lub nadmuch powietrza (tradycyjne) - Zalety ogrzewań promiennikowych

Tradycyjny system ogrzewania powoduje unoszenie ciepłego powietrza pod strop pomieszczenia. Sprawia to, że wytworzone ciepło i energia koncentruje się w miejscach, w których jest najmniej potrzebne. Ciepłe powietrze unosi się do góry, jak też ucieka przez szczeliny, powodując niepotrzebne straty energii. Wypływ ciepłego powietrza przez szczeliny powoduje jednoczesny napływ zimnego powietrza z zewnątrz innymi szczelinami położonymi niżej. Ciepłe powietrze zalegające pod stropem nie ogrzewa zupełnie miejsc, gdzie pracują i przebywają ludzie.

Unoszenie ciepłego powietrza w górę skutkuje koniecznością wykorzystania dużo większej mocy grzewczej niż wynika z obliczeń strat ciepła. Poduszka ciepłego powietrza zalegającego pod stropem to niepotrzebna strata energii, której można uniknąć, stosując inne metody ogrzewania – jak gazowy promiennik podczerwieni.

Promienniki ciepła, w odróżnieniu od CO, umożliwiają równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Ogrzewanie promiennikowe, w odróżnieniu od ogrzewania nadmuchowego lub konwektorowego, nie unosi w górę powietrza i kurzu, koncentrując energie w miejsca przebywania ludzi – to dlatego promienniki gazowe ceramiczne doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu każdego rodzaju pomieszczenia, zarówno obiektów mieszkalnych, jak i biur oraz budynków handlowych.

Promienniki ciepła oddają energię bardzo dobrze pochłanianą przez większość materiałów.

 

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE TOP HEAT- NATURALNA TECHNOLOGIA

Ogrzewanie promiennikowe, wykorzystując transmisję fal podczerwonych bezpośrednio ogrzewa obiekty znajdujące się w zasięgu działania. Promienie z szybkością światła przenikają do miejsca przebywania ludzi, nie ogrzewając po drodze powietrza, co sprawia, że ogrzewanie promiennikowe zużywa znacznie mniej energii, a co za tym idzie - jest znacznie tańsze w eksploatacji.

Fale podczerwone - grzewcze to część energii wysyłanej ze Słońca w kierunku wszystkich planet. Na takiej samej zasadzie działa promiennik podczerwieni, kierując identyczne fale do ogrzewanej strefy. Dzięki temu zarówno ludzie, jak i obiekty znajdujące się w jego strefie działania absorbują skierowane na nich ciepło. Takie działanie sprawia, że promiennik podczerwieni gazowy pozwala na osiągnięcie optymalnego komfortu cieplnego w miejscu pracy.

Promiennik gazowy ceramiczny, pozwalający na ogrzewanie promiennikowe, jest szczególnie polecany alergikom, sprawdza się też do ogrzewania obiektów wysokich lub trudnych do ogrzania.