Ogrzewanie promiennikiem gazowym ceramicznym i podczerwieni

Polski English

NATURALNE OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE DZIAŁAJĄCE JAK PROMIENIE SŁOŃCA

Gazowe ogrzewanie promiennikowe jest stosowane od 1950 roku.

Urządzenia takie jak promienniki gazowe ogrzewają obiekty podobnie jak Słońce.
Konstruktorzy ogrzewania promiennikowego wykorzystują technologię emisji promieniowania podczerwonego zaczerpniętą wprost z natury – to dlatego promienniki gazowe są wyborem bezpiecznym i ekologiczny!

Promienniki grzeją, oddając swoje ciepło w naturalny sposób, tak jak ogrzewają nas promienie słoneczne. Promienniki ceramiczne doskonale wykorzystują do tego źródło energii, jakim jest gaz.

Dzięki doświadczeniu w produkcji ogrzewaczy promiennikowych, dzisiaj z ich pomocą jest możliwe: osuszanie, podgrzewanie, dogrzewanie, ogrzewanie, spalanie, akumulacja dużej energii w małym punkcie, jak też rozwój procesów technologicznych i gałęzi przemysłu, do których potrzebna jest duża moc grzewcza.

 

Ogrzewanie promiennikiem gazowym niesie ze sobą szereg zalet:

- Wysoka sprawność cieplna do 92%

- Możliwość wydzielenia stref grzewczych

- Bardzo duża dynamika systemu

- Prosta modułowa konstrukcja

- Oszczędność czynnika grzewczego od 30% przy ogrzewaniu całego obiektu do 50% przy ogrzewaniu stanowiskowym 

- Emisja ciepła od promiennika do podłogi, ścian i sprzętów, a następnie ogrzewanie powietrza

- Wysoki komfort termiczny 

 

OGRZEWANIE CO lub nadmuch powietrza (tradycyjne) - Zalety ogrzewań promiennikowych

Tradycyjny system ogrzewania powoduje unoszenie ciepłego powietrza pod strop pomieszczenia. Sprawia to, że wytworzone ciepło i energia koncentruje się w miejscach, w których jest najmniej potrzebne. Ciepłe powietrze unosi się do góry, jak też ucieka przez szczeliny, powodując niepotrzebne straty energii. Wypływ ciepłego powietrza przez szczeliny powoduje jednoczesny napływ zimnego powietrza z zewnątrz innymi szczelinami położonymi niżej. Ciepłe powietrze zalegające pod stropem nie ogrzewa zupełnie miejsc, gdzie pracują i przebywają ludzie.

Unoszenie ciepłego powietrza w górę skutkuje koniecznością wykorzystania dużo większej mocy grzewczej niż wynika z obliczeń strat ciepła. Poduszka ciepłego powietrza zalegającego pod stropem to niepotrzebna strata energii, której można uniknąć, stosując inne metody ogrzewania – jak gazowy promiennik podczerwieni.

Promienniki ciepła, w odróżnieniu od CO, umożliwiają równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Ogrzewanie promiennikowe, w odróżnieniu od ogrzewania nadmuchowego lub konwektorowego, nie unosi w górę powietrza i kurzu, koncentrując energie w miejsca przebywania ludzi – to dlatego promienniki gazowe ceramiczne doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu każdego rodzaju pomieszczenia, zarówno obiektów mieszkalnych, jak i biur oraz budynków handlowych.

Promienniki ciepła oddają energię bardzo dobrze pochłanianą przez większość materiałów.

 

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE TOP HEAT- NATURALNA TECHNOLOGIA

Ogrzewanie promiennikowe, wykorzystując transmisję fal podczerwonych, bezpośrednio ogrzewa obiekty znajdujące się w zasięgu działania. Promienie z szybkością światła przenikają do miejsca przebywania ludzi, nie ogrzewając po drodze powietrza, co powoduje dużą oszczędność energii - niższe koszty ogrzewania.

Ogrzewanie promiennikowe nie ogrzewa bezpośrednio powietrz,a tylko skupia ciepło w dole pomieszczenia. 

Fale podczerwone - grzewcze to część energii wysyłanej ze Słońca w kierunku wszystkich planet. Na takiej samej zasadzie działa promiennik grzewczy, kierując fale podczerwone - grzewcze do ogrzewanej strefy. Taka zasada działania sprawia, że promiennik podczerwieni gazowy pozwala na osiągnięcie dużych oszczędności w kosztach ogrzewania oraz stanu optymalnego komfortu cieplnego w miejscu pracy.

Zarówno ludzie, jak i obiekty znajdujące się w strefie działania promiennika, absorbują skierowane na nich ciepło.
Promiennik gazowy ceramiczny, pozwalający na ogrzewanie promiennikowe, jest szczególnie polecany alergikom, sprawdza się też do ogrzewania obiektów wysokich lub trudnych do ogrzania.